REFLEKSOLOG VE REFLEKSOLOJİ UYGULAYICISI KİMDİR

REFLEKSOLOG VE REFLEKSOLOJİ UYGULAYICISI KİMDİR

Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü Refleksoloji UYGULAYICISI Tanımı;

Hasta ve engelli bireylerin her biçimiyle sağlıklı insanlara benzemek ,yaşamsal faaliyetlerini kolaylaştırmak amacıyla, Refleksoloji Tedavisi Eğitici Uzman Refleksolog denetimi ile birlikte bu tedaviyi yapan kişidir.

Refleksoloji UYGULAYICISI; Hekim tarafından tanısı konulmuş olan hastaların Refleksoloji tedavisi ve alması gereken tedavileriyle birlikte programlayabilen, hareket yetersizliği, fonksiyonel bozukluk, ağrı ,zihinsel yetersizliklerde , yaygın gelişimsel bozuklukta, koruyucu, düzeltici, geliştirici ve zihinsel ,fiziksel yetersizliği an aza düşüren uygulamaları gerçekleştirebilen Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü Uzman Refleksolog elemanlarıdır.

Refleksoloji uygulanması nasıl olmalıdır ? ;

Refleksoloji tedavisinin mesleğine kendilerini adamış, insana değer veren Uzman Refleksologlar tarafından toplumun yaşam kalitesini yükseltecek, kişinin hastalığına ve şiddetine göre uygulama yaptırılmalıdır.

Tedaviye gelen kişi, kendini Uzman Refleksolog karşısında huzurlu ve güven içinde hissetmelidir.

Refleksoloji odasının düzenli, hijyenik ve huzur verici olmasına dikkat edilmelidir. Unutmayalım ki gelen kişiler bu odanın sakinliğinden ve endişelerinden uzaklaştırılmış, sorunlara göğüs germeye yetecek gücü ve güveni kazanmış olarak, olumlu bir kararla tedavi odasından ayrılmalıdır.

Uzman Refleksolog , tedaviye başlamadan önce kişinin sağlığı hakkındaki geçmiş ve şimdiki şikayetlerini dinleyecek , raporlar halinde sorular soracak, böylece kişinin nasıl bir tedavi sürecine ihtiyacı olduğu hakkında fikir edinecektir.

Tedaviye gelen kişi sedyeye ayakları çıplak bir şekilde uzanarak huzur ve güvende tedaviye hazır olmalıdır. Uzman Refleksolog ilk olarak ayakları bütünüyle ovarak gevşetir ve ısıtır. Bu ilk seferde yapılan uygulama kişinin ayaklarını daha yakında görüp inceleme ve hastalıkları teşhis etme olanağı verir. Bu inceleme esnasında varsa nasırların yeri, ayakların yumuşaklığı yada sertliği, bazı bölgelerin renk değişikliği (örneğin; sigara içen bir kişinin ayakta denk gelen akciğer sinir uç bölgesinde sarı olabilmesi) ve şişlikler kişinin sorunları hakkında teşhis yaparak ipucu verebilir.

Refleksoloji Tedavisi, Uzman Refleksolog tarafından kişinin ihtiyaçlarına göre uygulanır.

30-40 dakika da bütün ayakta çalışıldığı, sadece “sorunlu” sorunlu alanlarda çalışabilir.15-20 dakika ellere uygulama yapılır.

Bu materyal Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü (URENS) açık yazılı izni olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez veya çevrilemez. Bu meteryal telif ve isim hakları kayıtlarına ve korumalarına tabidir.

Yorum Yap

Geri
Canlı Destek
Çağrı Merkezi
Whatsapp Hattı
Biz Siz Arayalım

Detaylı Bilgi Formu