REFLEKSOLOJİ EĞİTİMİ

Refleksoloji  Nedir ? Refleksolojinin Faydaları

Uluslar arası Refleksoloji Enstitüsünden Eğitici Uzmanlarımız Refleksoloji Tedavisini haberimize özel paylaştı .

El ve parmak tekniklerini kullanarak vücudun denetleyici ve düzenleyici sistemini harekete geçiren en üst düzeyde ağrısız ve ilaçsız bir şekilde vücudun dengesini sağlayan tedavi şekline Refleksoloji Tedavisi denir. ‘Refleksoloji Tedavisi insanlık tarihi kadar eskidir.’   Modern Tıpla bağlantısı olan refleksoloji uygulamasının babası sayılan Dr. William Fitzgerald  Refleksoloji uygulamasını il uygulayan hekimlerden olup özellikle çalışmaları sırasında bedeni ayak tabanında bulunan bazı basınç noktalarını kullanarak tedavi etme ihtimali üzerinde durdu.

Refleksoloji Uygulaması Türkiye de eğitimi olmayan kişiler tarafından uygulandığından halk arasında Refleksoloji tedavisi yöntemine karşı bir güvensizlik arz etmiştir. İnsan anatomini , fizyolojisini bilmeyen kişilerin uygulamaya kalkışması halk arasında etkinliği konusunda daima şüphe ile eleştiriye yönelik bakılmış bir tedavi yöntemi olmasına neden olmuştur.

Refleksoloji Tedavisinin faydalarını sayacak olursak ;

Zihinsel olarak , stres azalması , anti stres özelliği, sinir sistemini ve uykuyu düzenler , kan dolaşımını düzenler , kabızlığı gidermede yardımcı olarak sindirim sistemini düzene sokar , mide sorunlarını giderir , iştah kapatır zayıflamada ve sıkılaşmada rolü çoktur . Lenf dolaşımını düzenleyerek arındırır. Vücut da iltihaba ve ağrıya sebep olan hormonları azaltan  iltihap önleyici ve ağrı kesici etkisi vardır. Adet dönemi ağrıları , ameliyat sonrası görülen şişlik ve ağrıları , kas iskelet sistemi ağrıları (bel, sırt, boyun ağrısı gibi ) romatizma ağrılarında , migren ataklarında anti aging özelliği vardır. Yaşam enerjisini dengeler .

Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü Refleksoloji Eğitimi Hakkında Konuştu.

REFLEKSOLOJİ EĞİTİMİ Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü Refleksoloji Eğitiminin amacı ayak ve el refleksolojisi ile ilgili genel sağlık bilgilerin öğretilmesi, temel uygulama ile ilgili alt yapının doldurulması ve pratik uygulamaları hastalıklara göre yapılması amaçlanır.

Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü Refleksoloji Uzmanı Tanımı;

Hasta ve engelli bireylerin her biçimiyle sağlıklı insanlara benzemek ,yaşamsal faaliyetlerini kolaylaştırmak amacıyla, Refleksoloji Tedavisi Eğitici Uzman Refleksolog denetimi ile birlikte bu tedaviyi yapan kişidir.

Refleksoloji Uzmanları; Hekim tarafından tanısı konulmuş olan hastaların Refleksoloji tedavisi ve alması gereken tedavileriyle birlikte programlayabilen, hareket yetersizliği, fonksiyonel bozukluk, ağrı ,zihinsel yetersizliklerde , yaygın gelişimsel bozuklukta, koruyucu, düzeltici, geliştirici ve zihinsel ,fiziksel yetersizliği an aza düşüren uygulamaları gerçekleştirebilen Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü Uzman Refleksolog elemanlarıdır.

 

 

Bu materyal Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü (URENS) açık yazılı izni olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez veya çevrilemez. Bu meteryal telif ve isim hakları kayıtlarına ve korumalarına tabidir.

 

 

4 Yorum

 1. 27 Ağustos 2017 at 14:57

  ıstanbul da egıtım veren yer varmı
  var ıse katılma sartları ve ucretler nelerdır bılmek ısterım
  murat
  xxmrfiliz @gmail.com

  • Admin-Reply
   20 Eylül 2017 at 17:12

   0542 532 48 09 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 2. nergiz demir-Reply
  29 Ocak 2018 at 16:54

  Refleksoloji eğitimine katılmak için hangi okul mezunu olmak gerekir

 3. ESRA-Reply
  1 Ekim 2018 at 15:55

  Bu eğitim diğer kurslardan ayrıntılı izmirde böyle eğitim veren bir yer var mı

Yorum Yap

Geri
Canlı Destek
Çağrı Merkezi
Whatsapp Hattı
Biz Siz Arayalım

Detaylı Bilgi Formu