Refleksoloji Eğitimi

Refleksoloji Eğitimi

Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü Refleksoloji Eğitimi

Dersin Tanıtım

Refleksoloji Eğitimi Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü Refleksoloji Eğitimi, Refleksologların yaşamı boyunca uğraşacağı insan bedeninin normal yapısını öğretmeyi hedefleyen dersleri kapsar.Bu dersler vücudumuzu tanıyalım, Anatomi, Fizyoloji, Psikoloji, Hastalıklar, Refleksoloji ve uygulamalı refleksolojidir.Bunlardan vücudumuzu tanıyalım ve Anatomi insan vücudunun yapısını öğretirken, Fizyoloji ve Psikoloji vücudumuzun fonksiyonel mekanizmalarını,bedenimizin kimyasal yapısının çalışmasını konu edinir.Hastalıklar, Refleksoloji ve uygulamalı Refleksoloji öğretirken, temel tıp eğitimlerinde öğrendikleriyle ayak ve elde bulunan sinir uç noktaları ile ilişkilendirilerek tedavinin vücuttaki bağlantısını konu edinmiş olur.

Dersin  Amacı

Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü Refleksoloji eğitiminde ayak ve el  Refleksolojisi ile ilgili temel sağlık bilgilerinin öğretilmesi temel uygulamalar ile ilgili alt yapının doldurulması ve pratik uygulamaları hastalıklara göre yapılması amaçlanır.

Hedeflenen Kazanımlar

Refleksolji öğrencisi; bilgiler iskeleti gibi ancak Temel Sağlık bilgilerini çok iyi öğrendiği takdirde bundan sonra öğreneceği teorik bilgiler iskeleti tamamlayacak.Bu nedenle temel sağlık ve Refleksoloji eğitiminin ilk 6 ayını kapsayan bu derslere gereken önemi vererek en iyi şekilde öğrenilmelidir.

 

  • Hastalıklar Konusunda Kazanımlar

Refleksoloji öğrencisi; hasta ve engelli bireylerin yaşamsal faaliyetlerini, davranışlarını etkileyen sinirsel ve hormonal etkilerini , çevre koşulları, beslenme,oyun davranışı,cinsel hayat, sosyal davranışlar,davranış bozuklukları fiziksel ve sinirsel bozukluğu gösteren bireylere yaklaşım ve Refleksolji tedavi konusunu öğrenir.

 

  • Uygulamalı Refleksolji Konusunda Kazanımlar

Refleksolji öğrencisi;Refleksolji çalışmalarında çeşitli hastalıklara göre yöntemler kullanarak fizyolojik ve zihinsel bilgilerin nasıl elde edildiğini ve teorik bilginin nasıl pratiğe dönüştüğünü öğrenir.

Bu Alanda Doğru Bilenen Yanlışlar Nelerdir?

Refleksoloji seanslarında ilaç kullanılmaması ve uygulamanın girişimsel olmaması (iğne, ameliyat vb içermemesi) nedeniyle yöntem hekimler ve hastalar tarafından yaygın olarak tercih edilebilir. Ancak refleksolojinin hiçbir hastalıkta tek başına tedavide kullanılmayacağı unutulmamalıdır. Refleksoloji, geri dönüşümsüz özellikler gösteren ancak rehabiliasyonu yapılan hastalıkların tedavisinde tek başına kullanılmaz. Bu gibi durumlarda hasta ve ailesinde sadece refleksoloji uygulaması ile tam şifa beklentisi yaratılması gerçekçi bir hedef değildir.

Eğitici Uzman Refleksolog 

 

Bu materyal Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü (URENS) açık yazılı izni olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez veya çevrilemez. Bu meteryal telif ve isim hakları kayıtlarına ve korumalarına tabidir.

 

 

 

1 Yorum

  1. Esra-Reply
    27 Ekim 2018 at 17:03

    Ben izmirdeyim bu eğitimi alabileceğim biyer var mı

Yorum Yap

Geri
Canlı Destek
Çağrı Merkezi
Whatsapp Hattı
Biz Siz Arayalım

Detaylı Bilgi Formu