Refleksoloji Mesleki Staj

Refleksoloji Mesleki Staj

Refleksoloji Eğitimi İle Mesleki Staj

Hangi Durumlarda Kullanılmalıdır/Kullanılmamalıdır?

Refleksoloji Mesleki Staj Ünitelerde (Refleksoloji ünitesi ruhsatlı muayenehane, tıp merkezi, devlet hastanesi vb): stres, sıkıntı, irritabl barsak sendromu, herhangi bir hastalığı tanımlanmayan kişilerde bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, sindirim sistemi hastalıkları ile ilgili bulantı, kusma, kabızlık gibi durumlar, mekanik kas-iskelet sistemi ağrıları, migren, herhangi bir hastalığa bağlanmayan gerilim tipi baş ağrıları, astım hastalarında kaygı/endişenin azaltılması için, herhangi bir hastalığa bağlanmayan uyku bozuklukları, idrar kesesi çıkış kasının gerginliğine bağlı idrar kaçırmalarında yardımcı yöntem olarak kullanılabilir.

Uygulama Merkezlerinde (Refleksoloji uygulama merkezi ruhsatlı üniversite ve eğitim araştırma hastaneleri): kaygı bozuklukları ve panik atak tedavisinde destekleyici, tek taraflı felç (hemipleji), serebral palsi, multiple skleroz (MS) gibi nörolojik kökenli hastalıklarda gene rehabilitasyon uygulamalarını destekleyici, kanser ve kemoterapiye bağlı ağrı, bulantı, kusma gibi yan etkileri azaltmada ve doğum ağrılarının azaltılmasında destekleyici olarak kullanılabilir.

Öyküde yeni gelişen enfeksiyonlar, ateşli durumlar, ayakta aktif gut hastalığına bağlı eklem iltihabı (artrit), toplar damarlarda pıhtı (derin ven trombozu), kontrol edilemeyen kan basıncı,  kalp krizi, kalp pili varlığı, bayılma (senkop) sonrası dönem, akut cerrahi durumlar, safra kesesi taşları, böbrek taşları, uygulama bölgesinde açık ve kapalı yaralar, gebeliğin ilk üç ayı gibi durumlarda refleksoloji uygulanmaz.

Nasıl Uygulanır?
Ayak tabanındaki refleks noktalarına, el ve parmak teknikleriyle ya da ahşap bir çubukla basınç yaparak uygulanıyor. Uygulama sırasında kişi rahatça koltuğa uzanıyor ve ayaklarını tabureye koyuyor. Ayağın refleks noktalarına parmak ya da çubukla basınç uygulanıyor. Kişinin vücudundaki sorunlu bölgeyle ilgili noktaya basınç uygulandığında bir miktar acı hissetmesi doğal karşılanır. Seans boyunca ayaktaki tüm refleks noktaları el hareketleriyle tek tek uyarılıyor.

Tanımı:

Mesleki staj:
Refleksoloji Mesleki Staj Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü Uzman Refleksolog Eğitimindeki mesleki staj süreci eğitim hayatında öğrendiğiniz bilgileri iş dünyasında pratiğe yani uygulamanızı sağlayan çalışma biçimidir.

Dersin Amacı:
Refleksoloji Eğitiminde bu şekilde ders kapsamında eğitimini tamamlamak üzere olan öğrencilerin teorik ve pratik olarak iş hayatına uyum sağlaması ve becerilerini geliştirmesi amaçlanır.

Hedeflenen kazanımlar:
Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü Refleksoloji uzmanlık eğitimde yapılmış olan mesleki stajda kazanımlar özetlenecek olursa becerilerinizi geliştirmiş, pratik artmış, profesyonel insanlarla tanışmış, tecrübe edinmiş ve kariyerinize yön vererek farklı fikirler edinmiş olursunuz.

Yorum Yap

Geri
Canlı Destek
Çağrı Merkezi
Whatsapp Hattı
Biz Siz Arayalım

Detaylı Bilgi Formu