CEREBRAL PALSY (SEREBRAL PALSİ) TEDAVİSİ

CEREBRAL PALSY (SEREBRAL PALSİ) TEDAVİSİ Uluslararası Refleksoloji Enstitümüzde bir çok uzman hocalarımızın Tedavi alanları Cerebral Palsili (Serebral Palsi) bireylere en iyi şekilde tek başına veya diğer faydalı olacak tedavilerle kombine edilerek programlı hizmet verilmektedir. Cerebral Palsy hastalığında kısaca bilgi verecek olursak;

Doğum öncesinde, doğum sırasında veya doğumdan hemen sonra, beyinin oksijensiz kalmasıyla veya tıbbi bir problem nedeniyle gelişen, ilerleyici olmayan ancak kalıcı olan beyin hasarıdır. Serebral Palsi kas kontrolü ve vücut hareketlerinin kaybıyla kısa bir süre sonra tanısı konan bir postür bozukluğu rahatsızlığıdır.

Cerebral Palsy (Serebral Palsi) Tedavisi;

Kliniğimiz en iyi Uzman hocalar tarafından Serebral Palsi’ye neden olan belirtileri tedavi etmek için çok çeşitli çalışmalar mevcuttur. Unutmayalım ki vücut hareketlerindeki zorluk ve kaslardaki katılığın kesin tedavisi yoktur ancak uygulanan tedavilerle birlikte spastisite (kas katılığı) azaltılabilir, kişiye daha fazla esneklik kazandırılabilir ve hastanın bağımsızlığı artırılabilir.

Bu sürece dikkat edilmesi kaçınılması imkansız olan 0-6 yaş dönemi beyin henüz gelişimini tamamlamadan erken dönemde yapılan tedaviler kalıcı olduğu gibi düzelmesi imkansız görülen bozukluğun da tedavi olması da söz konusu olabilir.

Uluslararası Refleksoloji Enstitümüzde Serebral Palsi Bireylere Verilen Hizmetlerimiz ?

Her çocuk için tedavi hedefleri farklı olup tedavi seçenekleri de farklıdır. Spastik Serebral Palsi Tedavisinde uygulanabilecek ve bir arada kombin yapılacak bir çok Tedavi Yöntemlerimiz mevcuttur. Bizim için önemli olan çocuğunuz için o dönemde en uygun ve gerekli tedavi seçeneklerini doğru olarak belirlenmesi ve uzmanlarımız tarafından uygulanmasıdır.

  • REFLEKSOLOJİ TEDAVİSİ ?

Refleksoloji Tedavisi, Merkezi sinir sistemine çeşitli yöntemlerle gönderilen duyusal uyarıların refleks olarak mater yanıtı oluşturduğu bilinmektedir. Beyinin sağlam bölgeleri, hasarlı olan bölgelere ait fonksiyonları yani görevlerini üstlenmesine, yani bağlantıların oluşmasına yardımcı en etkili yöntemlerden biridir.

  • ENGELLİLERDE KLİNİK MASAJ (MANUEL TERAPİ)

Manuel Terapi eklemlere ve yumuşak dokulara yapılan, fizik tedavi ve diğer tedavilerde cevap vermeyen veya kombin yapılan alternatif bir tedavi yöntemidir.

  • FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON

Merkezimizde, Özel Eğitim kurumlarında yeterli olmaya Fizik Tedavi Özel olarak alanında en iyi Fizyoterapistler tercih edilerek, hastalarımız bağımsız hareket potansiyellerinin artırılması ağrılarının giderilmesi, maksimum hareket kabiliyetin kazandırılması, postür bozukluğunu minumuma indirilmesi için Özel Fizik Tedavi ve rehabilitasyon teknikleri uygulanmaktadır.

  • ALT TERAPİ (HİPOTERAPİ)

Hipoterapi kurumumuzda en çok tavsiye edilenler arasında olup at üstünde egzersiz sayesinde beden kaslarını çalıştırmayı hedef alan başarılı bir alternatif tedavi yöntemidir.Ata bindiği süreçte vücudun tüm büyük kasları çalıştırılmaktadır. Bu durum refleks düzeyinde gelişen bir olaydır.Nedenine gelirsek atın sırtında iken binici onunla birlikte hareket etmeye başlar. Düşmemek için iç güdüsel olarak dengeyi korumaya çalışır. Böylelikle hem sağlıklı hem de hasar görmüş kaslar harekete geçer. En önemlisi de küçük binici aslında tedavi olduğunun farkında olmaz ve tedavi oyun gibi algılanır.

Cerebral Palsy (Serebral Palsi) bireylerinin kurumumuzda bu tedavilerden birini ve tedavileri kombin haline getirilen programlardan faydalanabilirsiniz.

Hızlı ve kalıcı tedavi için hazırlanmış olan tedavi programlarını tercih edin..

 

 

 

 

Bu materyal Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü (URENS) açık yazılı izni olmadan kopyalanamaz, değiştirilemez veya çevrilemez. Bu meteryal telif ve isim hakları kayıtlarına ve korumalarına tabidir.

 

Yorum Yap

Geri
Canlı Destek
Çağrı Merkezi
Whatsapp Hattı
Biz Siz Arayalım

Detaylı Bilgi Formu